خانه بازی تیک تاک
 
 
تیک تاک: از فرزندمان دانشمند نسازیم 

شش سال اول زندگي كودك تحرك مهمترين دليل رشداست، كودكان را به جاي پارك پشت ميز ننشانيد. 
هر نوع آموزشي با بازي و تحرك و شادي براي كودك بسيار عاليست. ميتوانيد هر آنچه كه لازم ميدانيد را با بازي به فرزندتان بياموزيد. 
كودكان حدود 3 تا 5 سالگی حتما بايد مهد رفتن را آغاز کند. تمام زندگي كودك بين دو تا شش سالگي بازي ،همبازي و اسباب بازي است 

"تیک تاک" را به دوستانتان معرفی کنید.
شهرک شهید محلاتی،خانه ی بازی تیک تاک،در مهد کودک 22459050-2
 
     
 
     
روش مونته سوری
 
روش آموزش در مهد و پیش دبستان طوبی ،روش مونته سوری می باشد.
 
     
 
     
معرفی روش مونته سوری
 
♦️مهارتهای_زندگی_کودکانمان 
🤾‍♀♦️ماریامونته_سوری
 
خانم "ماریا مونته سوری" نخستین پزشک در ایتالیای قرن نوزدهم بود که با بکارگیری روش " مشاهدۀ علمی "و پژوهش بر ساختارهای ذهنی – روانی کودکان در فرآیند رشد، رویکردی را پایه ریزی کرد که در آن "ذهن جاذب" کودکان 2.5 تا 6 سال از مناسب ترین محیط برای پرورش و شکوفایی بهره مند شود.
 
 ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
 
در محیط مونته سوری کودکان با دسترسی به مواد و ابزار کاربردی خاص، نخست از راه حواس و سپس با تفکر ، ویژگی های جهان پیرامون خود را تجربه و کشف می کنند و همزمان با در اختیار داشتن تجهیزات مناسب مهارت های علمی زندگی را تمرین کرده و از زندگی و یادگیری در خانۀ خود لذت میبرند.
🍃🌿🌸✨🌷🔸🍀🌱🌻💐🍂🌹
 
🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻💐
🔻ماریامونته_سوری 
 
وسایل مونته سوری به گونه ای طراحی شده اند که هر فعالیت روند منطقی و منظمی را دنبال می کند و علاوه بر اینکه هر وسیله مفهومی معین را به کودک می آموزد اهداف غیر مستقیمی را نهفته دارد که پیش نیاز تمرینات پیشرفته تر است. در ضمن در بیشتر وسایل کنترل خطا وجود دارد تا خود کودک در آخر تمرین درست یا نادرست انجام دادن تمرین را بررسی کند.
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
تمامی وسایل در محیط کلاس مونته سوری در سایز کودک است و کودک قادر به انجام فعالیت هایی در همین جهت کلاس آموزش خلاقیت به کودکان است که بزرگترها همانند آنها را انجام میدهند.
🔻💐🔻💐🔻💐🔻💐🔻💐🔻💐
 
🌻ماریامونته_سوری 
 
تمامی وسایل در محیط کلاس مونته سوری در سایز کودک است و کودک قادر به انجام فعالیت هایی در همین جهت کلاس آموزش خلاقیت به کودکان است که بزرگترها همانند آنها را انجام میدهند.
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
محیط کلاس مونته سوری کاملا آرام است و کودکان می آموزند که باید به حقوق دیگران احترام بگذارند. ولی در عین حال هر کودکی می تواند آزادانه در کلاس به تکرار فعالیت مورد علاقه خود که قبلا آنرا آموخته مشغول شود. البته حدود آزادی کودک در کلاس را آموزگار باید معین کند.
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
نقش آموزگار در این روش آزاد گذاشتن هر کودک در آموختن است. در اصل در این روش آموزگار بیشتر جنبه یک مشاهده گر است تا چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ نظری خصوصیات فردی هر کودک را مورد مطالعه قرار دهد و بطور غیر مستقیم او را هدایت کند. به زبان دیگر معلم مونته سوری باید بطور غیر مستقیم آتش و التهاب کودک برای آموختن را دامن زند.
 
 ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
 
در طول کلاس مونته سوری آموزگار نقش مهمی را بازی میکند. او نباید اصرار کند که کودک تمرینات را تکرار کند یا نباید کاری کند که کودک احساس کند که نمیفهمد یا تمرینات را اشتباه انجام داده. مربی زیاد مشاهده میکند چون فقط زمانی که مربی مشاهده میکند میتواند متوجه نقص های کودک شود و آن زمان است که میتواند او را راهنمایی کند.
🔻💐🌻🔻💐🌻🔻💐🌻🔻💐🌻
 
🌹ماریامونته_سوری 
 
🌻اهداف کلی که در تمرینات مونته سوری وجود دارند عبارتند از:
✨✨✨✨✨✨✨✨✨🌸✨🌸
🔰 نظم: وجود نظم و رسیدن به این نظم، کودک را به حس آرامش میرساند و باعث میشود بیشتر و سریعتر پیشرفت کند.
✨✨✨✨🔻💐🔻💐🔻💐
🔰 هماهنگی: تمرینات باعث هماهنگی حرکات و کنترل ماهیچه های کودک میشود.
 ✨✨✨✨✨✨✨✨💐💐
🔰 تمرکز: کودک برای رسیدن به آرامش احتیاج به تمرکز دارد. این تمرینات تمرکز کودک را برای انجام درست کار بر طبق الگویی که باید انجام دهد بالا میبرد و باعث رسیدن کودک به آرامش میشود.
✨✨✨✨✨✨✨🌸✨🌸
 
🔰 استقلال: این تمرینات حس استقلال و عدم وابستگی را در کودک گسترش میدهد و از این حس استقلال به حس لذت و رضایت میرسد که موجب تقویت حس اعتماد به نفس در او میشود.
 
 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻
🌻نکته مهمی که در روش مونته سوری باید به آن توجه شود این است که در این روش هر کودک بر اساس توانایی های فردی خود پیشرفت میکند.
 
Ⓜ️ فعالیت های آموزشی مونته سوری به پنج گروه تقسیم میشود:
 
1⃣ مهارتهای زندگی
2⃣ مهارتهای حسی
3⃣ مهارتهای زبان آموزی
4⃣ مهارتهای ریاضی
5⃣ مهارتهای فرهنگ و علوم
 
ویژگی های پیش دبستانی به روش مونته سوری
 
⭐️بر مراحل کلیدی رشد متمرکز است: برنامه درسی مدارس مونتسوری بر اساس الگو رشد و نیازهای خاص هر مقطع سنی، تنظیم می شوند به این ترتیب برای کودکان 3 ساله، برنامه درسی شامل کمک به رشد ماهیچه های بزرگ و مهارت های زبان آموزی است. در سن 4 سالگی، برنامه درسی بر رشد حسی- حرکتی، حرکت ماهیچه های کوچک و انجام فعالیت های روزانه مثل لباس پوشیدن، نظافت و بهداشت، و هنر و کاردستی است. برنامه درسی کودکان 5 ساله نیز شامل فعالیت های اجتماعی، آشنایی با موضوعات روزمره، مناسبت ها، و مهارت های ارتباطی است.🍀🍀🍀
 
‌ ‌ #مونته_سوري
 
🎼 #موسيقي و سخن گفتن قبل از تولد آغاز مي شود. 
بايد کودک به موسيقي گوش کند. وسايل بازي به صورت وسايل موسيقي باشد. کودک حتما در شکم مادر بايد موسيقي گوش کند. در طول روز براي کودکتان آوازبخوانيد.
 
‌ ‌ #تمرکز  بر هر کاري را به او بياموزيد. تمرکز بر روي ساختن يک خانه با شن. تميز کردن يک هويج. نقاشي کردن.
به هنگام کار وسايل واقعي در اختيارش بگذاريد.
همه وسايل بايد جاي مشخصي داشته و همه خانواده از آن اطلاع داشته باشند.
کودکان تنها در تجربه رشد ميکنند. 
 
 
#رشد_کلامی 
#زبان_آموزی در سه سال اول 
بسيار مهم است. کودک را در گفتگوها شرکت دهيد. با او حرف بزنيد. لالايي بخوانيد.
 
 
#اسباب_بازي هاي چوبي بهتر هستند، زيرا به واقعيت نزديک ترند. اسباب بازي نه تنها در اتاق کودک بلکه بايد در محيط زندگي باشد.
 هنگام درست کردن يک اسباب بازي فوري به او کمک نکنيد. به او اعتماد داشته باشيد. وقتي دارد کاري انجام مي دهد، به کار او احترام بگذاريد.
 
 
 هنرو #خلاقیت 
 
 بايد کمک کنيد تا هنر در زندگي کودک جاري باشد. دست هاي او را ورزش و پرورش دهيد. به او دستي بدهيد که بتواند به آن اعتماد کند. چشمي که ببيند. روحي که احساس کند.
کشيدن با گچ. بريدن کاغذ و چسبانيدن آن به ديد هنري او کمک مي کند. به ديوار اتاقش نقاشي و تصاوير هنري بياويزيد.
 
‌ #مونته_سوری وآموزش 
 
 #مهارت_اجتماعی 
 
کودکان را در تميز کردن خانه، شستن ظرف ها، گرد گيري، تهيه غذا شريک کنيد. از يک تا چهار سالگي، کودکان را به اين کارها عادت دهيد.
کار خانوادگي در هر سني پايه آموزش است.
بگذاريد که لباس هايش را درآورد. بپوشد. نگه داري کند. باغباني کند. تميز کند.غذا بياورد. ببرد. تشکر کند. خواهش مي کنم را ياد بگيرد. خودتان بايد بگوييد تا او نيز فرا گيرد.
 
 #رياضيات و علوم
 
بازي با سنگ و خاک را با کودکان آغاز کنيد. نترسيد. دريا، ابرها، ستاره ها را با کودک تماشا کنيد. در اين باره با او حرف  بزنيد. مانند کودکان.
نخست خودتان باور کنيد که در بهشت زندگي مي کنيد. خانه شما توپي است که گرد حورشيد مي گردد.
با او بشماريد. وزن کنيد. با قدم زدن اندازه بگيريد. با انگشتان بشماريد. ستاره ها را، درخت ها را بشماريد.
‌ ‌ #مونته_سوری 
 
طبیعت  #برانگیختن_حواس 
 
فضايي از عشق به گياه و جانور بيافرينيد. با او به جنگل و به کنار دريا برويد. به صداي پرندگان و موج گوش کنيد. بگذاريد هر روز ساعتي را در طبيعت بگذراند. وقتي که راه افتاد با او به چيدن ميوه و گل برويد. برايش مدل حيوانات براي اسباب بازي بخريد. بگذاريد با گل و خاک و سنگ بازي کند.
 
  
💕کودک 
     💕فعال است
          💕 نه منفعل و ساکن
 
🎀کودک کنجکاو و عاشق دانستن است، عاشق گشتن و یافتن نه علاقه مند به نشستن و یادگیری ساده. کودک باید ببیند، تجربه کند، لمس کند تا بیاموزد زیرا خمیرمایه وجودش از آنچه در دنیای اطرافش می بیند دارد شکل می گیرد.
    
🎀کتاب ها,اشیا ,آزمایش ها و تجربه های کوچک برای کودکان جالبند و اجازه تحرک، مشورت، صحبت با 
یکدیگر، راهنمایی و بازی را حین آموزش گرفتن به کودکان می دهد.
 
 اتفاقی که در کلاس های خشک، با حالت معمول(سکوت و دست به سینه) برای بچه ها نخواهدافتاد.
 
🎀کار گروهی و توانایی اصلاح اشتباهات،  شجاعت صحبت کردن در جمع، شجاعت پذیرش اشتباهات و توانایی فعالیت در یک موضوع خاص را به کودکان می دهد.
 
🎀زیرا ضعف ها هرگز نباید پوشیده شوند و مورد توبیخ قرار گیرند، هر کس در این جهان هوش خاص خودش را دارد.
 
علمی به تربیت کودکانمان بپردازیم👆
 
پیام های روانشناسی👇
 
روزی سه مرتبه بی دلیل در مواقع مختلف  بچه ها را در آغوش بگیرید و در ذهن خدا را شکر کنید.این باعث تقویت احساسات و پشتیبان مواقع مشکلات است.حتی در نوجوانی وجوانی دختر یا پسر ادامه دهید.
(دقت کنید همبشه قبل یا بعد از خواب یا هر موقع منظم دیگر که تبدیل به عادت شده وبی احساس باشد اثری نخواهد داشت.)
 
هر گاه احساس کردید کودک شما لحباز شده
دو نکته را در ذهن داشته باشید :
1-کودک در دوره های سنی لجبازی قرار دارد
2-شما دچار ضعف بدن شده اید ونیاز به ورزش ومراجعه به طب سنتی دارید.
 
وقتی کودکی سوالی پرسید
کوتاه ودر حد حوصله اش جواب دهید
اگر نمی دانید صادقانه بگویید وادامه دهید تحقیق می کنم در کتاب یا اینترنت جواب شما را می دهم.
 
اگر تنها نگران فرزندتون هستید وهیچ به فکر بقیه نیستید
بالاخره این بقیه همکار، همسایه یاهمسر کودک ما می شوند  وصددرصد در زندگی فرزند ما تاثیرگذار هستند.
 
     
 
     
کلاس iMath
 
 
 
کلاس lmath در طی سال درمهد کودک و پیش دبستانی برگزار می گردد. برای ثبت نام ترم تابستان فقط تا تاریخ ۹۶/۴/۱۸ فرصت دارید